BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kino Cepelinas

Įrašai su tema 'Profesiniai filmai'

Calvary | Kalvarijos

parašė: Flip Flop · 2015-06-08 · Nėra komentarų

Dar vienas profesinis filmas, tačiau šį kartą žiūrovo akiratyje – ne rašytojas, bet kunigas 100% atsidavęs savo pašaukimui. “Kalvarijose” matysime, kaip ir kokie (keisti) dalykai vyksta mažo laukymės kaimelio bažnyčioje, kurios vyriausiajam kunigui grasinama asmeniniu susidorojimu. Pažiūrėkite..

Rodyk draugams

Temos: Draminiai filmai · Profesiniai filmai

Life Itself (Roger Ebert)

parašė: Flip Flop · 2015-06-08 · Nėra komentarų

Magnolia Pictures dokumentinė drama apie ilgametį, įtakingiausių pasaulio režisierių (pvz.: Scorceze, Herzog, it pan.) dėmesio sulaukusio - filmų kritiko Roger Ebert nepaliaujamą darbą bei asmeninį gyvenimą, kurio jis – paprasčiausiai – neturėjo, nes buvo visiškai 100% atsidavęs savo profesijai. Parašęs daugiau nei 100 knygų ir apžvelgęs tūkstančius pilnametražių filmų Rodžeris dabar turi savo filmą. Deja, dramoje tai-pat kalbama apie rašytojo kovą su vėžiu..

Rodyk draugams

Temos: Dokumentiniai filmai · Profesiniai filmai

A Little Chaos (su Kate Winslet)

parašė: Flip Flop · 2015-06-03 · Nėra komentarų

Aktorės Kate Winslet pasirodymas “garbanotų plaukų” amžiaus dramoje nustebins puošniais kostiumais ir žinoma – žirgais. Ir tai tik dalis detalių, kuriuos pamatysite šiame filme “A Little Chaos”

Rodyk draugams

Temos: Istoriniai filmai · Profesiniai filmai · Romantiniai filmai

Didelės Akys | Big Eyes

parašė: Flip Flop · 2014-09-23 · Nėra komentarų

1950 m. tarptautinio pripažinimo sulaukusi, vaikus ir moteris didelėmis akimis vaizduojanti - dailininkė Margaret Keane savo paveikslus pasirašinėdavo pavarde. Susituokusi su Walter Keane moteris nenumanė, kad 1960-1970 m. bylinėsis su vyru dėl autorinių teisių. Panašu, kad Walter pristatinėdavo ir pardavinėdavo žmonos paveikslus savo vardu. Režisieriaus Tim Burton filme “Didelės Akys” (Big Eyes), kuriame vaidina aktorė Amy Adams - galėsime detaliau susipažinti su šios menininkės gyvenimo drama.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Profesiniai filmai

Low Down

parašė: Flip Flop · 2014-09-23 · Nėra komentarų

Tikrais įvykiais paremtas filmas, kuriame pristatoma džiazo muzikos aukštumų siekiančio muzikanto Joe Albany (John Hawkes) istorija iš dukros (Elle Fanning) perspektyvos, kuri atidžiai stebi tėvo priklausomybę narkotinėms medžiagoms 1970 m. Amerikoje;

Rodyk draugams

Temos: Draminiai filmai · Muzikiniai filmai · Profesiniai filmai

The Rewrite

parašė: Flip Flop · 2014-08-30 · Nėra komentarų

Tadas Vidmantas prieš kelis mėnesius svečiavosi Opus3 laidoje, kurioje minėjo tęsiantis pradėtas scenarijaus rašymo studijas. Lietuvos reklamos ir kino režisierius užsiminė, kad tarptautinė kino industrija kūrybinį procesą atidžiai kontroliuoja, todėl kiekvienas būsimo filmo tekstas privalo atitikti iš anksto numatytas struktūrines gaires. Pirmasis bučinys - minutė x, pirmoji mirtis - puslapis y ir pan.

Scenaristų duona - skani, tačiau kūrybinė laisvė - apibrėžta. Tačiau, diskursas sveikintinas ir kartais kino teatruose pasirodo eksperimentiniai filmai, kurie sulaukia didžiulio pasiekimo. Pvz.: Bleiro Raganos Klasika

Galimybių pasisemti scenarijaus rašytmo meistrystės galima ir Lietuvoje - nesižvalgant į tolimas užsienio mokyklas. Skalvijos Kino Centras dažnai savo interneto svetainėje publikuoja kursus, tiesa - mokamus. Teko dalyvauti prieš keletą metų - daugiausia įkvėpimo suteikė ne pristatyta teorija, o praktinės užduotys ir bendravimas bei bendradarbiavimas grupėje.

Režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Marc Lawrence filme “The Rewrite” (2014) pateikia vieną iš istorijų, kurias būtume linkę įvardinti, kaip “sviestas sviestuotas” arba “mašinai reikia alyvos”. Scenaristas rašo filmą apie scenaristą, kurio mokiniai rašo scenarijų.

Pagrindinis filmo personažas - Keith - Oskarui nominuotas rašytojas, kuris kolegų kviečiamas dėstyti kino scenarijaus teorijos vienoje iš Amerikos mokykų. Tiesa, čia autorius tampa savo paties siužeto veikėjų - užsimezga artimas ryšys tarp mokytojo ir mokinės - vienišos mamos, kuri smalsaudama lankosi kursuose.

Rodyk draugams

Temos: Draminiai filmai · Juokingi filmai · Komedijos filmai · Profesiniai filmai · Romantiniai filmai

Žvaigždutė: Terms And Conditions May Apply

parašė: Flip Flop · 2014-08-01 · Nėra komentarų

Kompiuteris be programinės įrangos - šalta mikroschemos virtuvė, kurioje - deja, šiandien - nieko skanaus negalime pagaminti. Turime peilius, šakutes, lėkštes ir ką dar ne - net produktus turime, tačiau be recepto neišsiversime, jeigu mūsų tikslas ne Lietuviška kiaušinienė, o skani vasariška uogienė pagal Beatos Nicholson programavimo įgūdžius.

Filmams reikia scenarijaus, virtuvei reikia receptų, kompiuteriui reikia programų, mašinoms reikalingi keliai, o žmonėmis atvykimo taškai, kuriuose laukia slapti ir netikėti pasimatymai. Energija noriai paskirstoma, jeigu mūsų minčių žemėlapiai struktūriškai panašūs į teritoriją.

Kompiuterių istorijos pradžioje programos buvo labai primityvios - vartotojas įvesties įrenginiu siunčia užklausą kompiuteriui, kuris apdorojęs informaciją siunčia vartotojui užklausos rezultatą. Atsakymas pasirodo išvesties įrenginyje - pradžiai spausdinamas popieriaus, o vėliau pasirodo ir skaitmeniniame ekrane.

Komunikacija su mašina daugelį metų vyko išskirtinai tik teksto, skaičių, skyrybos ženklų, skylučių kartono popieriuje ir kokia dar ne - simbolių kalba, kurią buvo sunku suprasti paprastam vartotojui prieš tai neatlikus išsamios programavimo kalbos dokumentacijos bei kompiuterio naudojimosi instrukcijos - analizės.

Galime numanyti, kad Marytei dirbančiai siuvimo fabrike tokia dokumentacija būtų nesuprantama, paini, neperskaitoma, vedanti į nerimą, depresiją, išsekimą, o galbūt - blogiausiu atveju - neurozę ir savižudybę persmeigus sau kaklą didžiausia darbe rasta adata naudojamą tigro kailio kilimams siūti. Žinoma, mažiau dramos šioje istorijoje, jeigu Marytė apipiltų kompiuterio laidus pienu su braškėmis. Tęskime.

Bėgant metams, mokslui žengiant progreso keliu, tobulėjant kompiuterių architektūrai - per tokį patį laiko intervalą atsirado galimybė atlikti dvigubai, trigubai, keturgubai, šimteriopai ir kiek dar ne - daugiau skaičiavimų nei anksčiau. Dabar galime užduoti kompiuteriui tūkstančio klausimų seką, kuris atsakymą pateikia per mažiau nei dvi sekundes..

Technologiniam progresui matuoti vieno iš Intel korporacijos įkūrėjų - Gordon E. Mooredėka - dėka galime pakankamai tiksliai apibrėžti, kaip keičiasi kompiuterių sparta bėgant laikui.

1965 m. paruoštame dokumente inžinierius Gordonas apibrėžia, kad kompiuterių skaičiavimų sparta keičiasi geometrine progresija - praėjus 18 mėnesių nuo skaičiavimo pradžios - sparta dvigubėja.

Šiandien kompiuteriai gali atlikti dvigubai daugiau skaičiavimų nei prieš prieš pusantrų metų. Po 18 mėnesių kompiuteriai galės apdoroti dvigubai daugiau duomenų nei šiandien ir pan.

Šis progreso įvertinimo metodas - kompiuterio ekspertų įvardinamas, kaip pakankamai tikslus - atitinkantis faktus ir pavadintas Mooro taisykle, kuri panašu bus pristabdyta tik fizikos dėsnių arba visiškai sunkinta nanotechnologijos proveržio.

Jeigu galime suskaičiuoti iki tūkstančio, tai savo sode tikrai nerasime tūkstančio obuolių. Begalybė - fiktyvus reikalas, todėl būkime atsargūs su apibrėžimais, kurie turi teorinę begalybę.

Tačiau, šiame įrašė ne apie kompiuterius ir taisykles norėjome pakalbėti - na, beveik - apie filmą. 2013 m. kino žiūrovų ekranus pasiekęs režisieriaus Cullen Hoback dokumentinis filmas “Terms and Conditions May Apply“, kuriame detaliai apžvelgiami korporacijų paruošti teisiniai labirintai interneto ir kokių dar ne - programų - vartotojams.

Negalime pradėti diskusijos apie sistemas neapžvelgę priežasčių grandinės, kaip pavyzdžiui tokia gigantiška programa, kaip Facebook atsirado interneto serveriuose, o kartu ir žmonių nervų sistemose. Trumpam samprotauju, kad pastarasis socialinis tinklas prieš 20 metų galėjo atrodyti maždaug taip…

Atsiradus grafiniam programų apipavidalinimui - virtualiems drabužiams - kompiuteris tapo intuityviai suprantamas mūsų draugei Marytei (iš siuvimo fabriko). Kompiuterio vartotojas turi galimybę gyvai matyti savo veiksmų pasekmes bei veiksmų vizualizacijas. Tinklo šarados.

Marytė džiaugiasi, nes kompiuteris gali būti pamirštas - tegyvuoja turinys! Marytė spaudžia mygtuką - kompiuteris reaguoja, Marytė reaguoja į ekrane pasirodžiusią informaciją, įvertina, spaudžia naują mygtuką ir t.t.

Taip, Marytė nori matyti, kas vyksta su jos pateiktais duomenimis ir pati nuspręsti, ką jie reiškia. Be žmogaus valios kompiuteris net su sparčiausia operacine sistema visatoje - tik kompiuteris, šaltas kompiuteris neįgalus pats save įjungti.

Technologijų kompanijos, kurios pačios pirmosios įžvelgė perspektyvaus verslo saitus programų vartotojams kūrime - uždirbo ne milijonus, o milijardus dolerių. Svarbiausias kompiuterių revoliucijos žingsnis - interneto, o vėliau ir pasaulinio tinklo signalo (www) atsiradimas.

Šiuo metu galime pasiekti jau ne vieną ir ne dvi, o trilijonus unikalių programų nutolusiuose serveriuose - pasiruošusių atsakyti į mūsų klausimus, išspręsti mūsų kognityvines problemas, suteikti naujos unikalios patirties ar paprasčiausiai - informuoti.

Nemokamai naudojamės Facebook, Twitter, Flickr, Amazon, Google, Youtube ir kitomis paslaugomis. Tačiau, kokia šios draugystės kaina? Registracijos metu pateikiama sąlygų forma, kuri reikalauja vartotojo sutikimo, dažniausiai - varnelės paspaudimo, gali slėpti daugiau nei numanėme.

Faktas, kad perskaityti visas per pastaruosius dešimt metų naudotas programų arba interneto tinklalapių taisyklių nuostatas - sudėtinga, o galbūt - neįmanoma užduotis. Prireiktų pusmečio, kad nuoširdžiai įsigilintume, kas ten rašoma ir kaip tekstas susijęs su mūsų asmenine arba Beatos virtuve.

Skaityti sudėtinga, nes kalba, kuria pateikiama sutarties informacija - šalta, paini, klaidinanti, perpildyta paprastam vartotojui nesuprantamų terminų. Galbūt, teisininkams - nėra problemos, galbūt - tekstas skirtas jiems? Nežinau.

Dokumentinis filmas, kuris šiandien - tinklaraščio dėmesio centre - “Terms and Conditions May Apply” -  supažindins su šia nematoma, nepastebėta problema. Režisierius siunčia žinutę aktyviai interneto programomis besinaudojantiems vartotojams apie sąlygų aprašuose  slypinčius pavojus - gudrios frazės, klaidinantys išsireiškimai, nesuprantami apibrėžimai.

Tai pažintinė kelionė privatumo temos link, kuri po praėjusių metų švilpuko Edward Snowden paskelbtos informacijos pasaulio žiniasklaidoje apie NSA (National Security Agency) atliekamas žvalgybines duomenų rinkimo operacijas - tampa vis aktualesnė kiekvienam iš mūsų. Tikiuosi, kad mano labai paviršutiniška programinės įrangos evoliucijos apžvalga - tvirtas aspektų pagrindas šio filmo peržiūrai.

etc.

Rodyk draugams

Temos: Dokumentiniai filmai · Profesiniai filmai · Technologiniai filmai

Enigmos kodas nulaužtas “Imitacijos Žaidime”

parašė: Flip Flop · 2014-07-22 · Nėra komentarų

Dar vienas biografinis, profesinis filmas, tačiau šį kartą skirtas ne archeologams, o informatikams - kompiuterių specialistams, kurių naudojamas informacijos apdorojimo prietaisas - kompiuteris - buvo kurtas remiantis matematko Alan Turing brežiniais bei įžvalgomis.

Režisieriaus Morten Tyldum filme “Imitacijos Žaidimas” (angl. The Imitation Game) - talentingas vaikinas - matematikas, kriptografas, filosofas - Alan Turing. Antrojo Pasaulinio Karo metais inžinierius buvo pakviestas vadovauti Britų Slaptosios Žvalgybos operacijai ir kartu su koleogomis atkoduti prietaiso pavadinimu “Enigma” kodą. Pastarasis karo metu buvo aktyviai naudojamas Nacistinės Vokietijos vidinėse komunikacijoe - žinutėms siųsti, koduotoms žinutėms.

Filmas dramatine struktūra labai panašus į 2001 m. pasirodžiusio Ron Howard filmo “Nuostabus Protas” (angl. The Beutiful Mind) turinį. Turime genijų matematiką, kuris kalba pašaliniams nesuprantamais terminais ir sprendžia pasauliui nesuprantamas problemas. Balansas palaikomas kolegų ir nuostabios moters - šiuo atveju - aktorės Keira Knihtley. Tačiau, Alan Turing, pasirodo - rasdavo laiko ir aktyvioms pramogoms, kaip ilgų distancijų bėgimas.

Spalvingas personažo gyvenimas nusipelnė daugiau nei dokumentinio filmo, kuriuos srautu publikuoja BBC, todėl pasidžiaukime, kad 2014 m. Lapkričio 21 išvysime filmą apie vieną slapčiausių operacijų karo istorijoje - kompiuterio “Enigma” atkodavimą.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Profesiniai filmai

As Above, So Below

parašė: Flip Flop · 2014-07-21 · Nėra komentarų

Archeologijos studentams praktikos metu tenka pasivaikščioti Lietuvos žeme kartu su kastuvais, o išimtiniais atvejais - gavus leidimus - suteikiama proga atlikti mokslinius eksperimentus požemiuose. Žmonių kaulai, papuošalai, slapti laiškai, net sprogmenys - archeologijos studento kasdienybė. (more…)

Rodyk draugams

Temos: Profesiniai filmai · Siaubo filmai · Trilerio filmai