BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kino Cepelinas

Įrašai su tema 'Biografiniai filmai'

Didelės Akys | Big Eyes

parašė: Flip Flop · 2014-09-23 · Nėra komentarų

1950 m. tarptautinio pripažinimo sulaukusi, vaikus ir moteris didelėmis akimis vaizduojanti - dailininkė Margaret Keane savo paveikslus pasirašinėdavo pavarde. Susituokusi su Walter Keane moteris nenumanė, kad 1960-1970 m. bylinėsis su vyru dėl autorinių teisių. Panašu, kad Walter pristatinėdavo ir pardavinėdavo žmonos paveikslus savo vardu. Režisieriaus Tim Burton filme “Didelės Akys” (Big Eyes), kuriame vaidina aktorė Amy Adams - galėsime detaliau susipažinti su šios menininkės gyvenimo drama.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Profesiniai filmai

Escobar: Paradise Lost

parašė: Flip Flop · 2014-09-10 · Nėra komentarų

Kokaino rojaus kapitonas Pablo Escobar 1980 m. dešimtmetyje Kolumbijoje kontroliavo didžiausius narkotinės medžiagos gavybos, tiekimo ir pardavimo srautus. Piko metu - manoma - apie 70%  Amerikos kokaino rinkos sudarė sandėriai su šiuo tiekėjui.

Italų režisieriaus Andrea Di Stefano naujausiame trileryje “Escobar: Paradise Lost” turime galimybę susipažinti su ano meto įvykiais detaliau - per melodramos skaidrę.

Didžiosios bangos ieškantis Nick - banglentininkas, kuris lankydamasis Kolumbijoje sutinka nuostabaus grožio moterį - Mariją. Netrukus paaiškėja, kad romanas aštresnis nei manyta - vaikino pamilta mergina - kokaino karaliaus dukterėčia.

Pablo simpatizuoja naujam Marijos draugui, o Nickas norėdamas palaikyti draugiškus santykius su autoritetu - Marijos dėde - neatsisako atlikti kelias nusikalstamas užduotis, nes jaučiasi skolingas.

Nick atsiduria ant didžiosios bangos, tačiau ne jūros, o narkotikų verslo, kuriame - panašu - meilės reikalai trumpam atidedami į šalį.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Kriminaliniai filmai · Trilerio filmai

Oliver Stone filmas: Edward Snowden

parašė: Flip Flop · 2014-08-18 · Nėra komentarų

Turbūt teko girdėti apie 2013 m. birželio mėnesį paviešintus dokumentus, kuriuose atskleidžiama slapta Amerikos Nacionalinės Saugumo Tarnybos (NSA) vykdoma nelegali masinio šnipinėjimo veikla.

Remiantis pateikta informacija - organizacija naudoja modernią kompiuterių infrastruktūrą duomenims apie interneto vartotojų veiksmus ir telefono skambučius rinkti bei kaupti duomenų bazėse.

Duomenys apdorojami, archyvuojami ir nesuklysime - parduodami trečiosioms šalims. Šie metodai pasak NSA taikomi prevencijos tikslais - tikintis iš anksto numatyti galimas teroristų atakas, tačiau niekas neminėjo, kad bus renkami piliečių neturinčių nieko bendra su Al-Qaeda duomenys.

Vaikinas nusprendęs publikuoti šią slaptą informaciją - Edward Snowden - kuklus, 30 metų kompiuterių inžinierius iš Amerikos, kuris Lietuvos žiniasklaidos įvardinamas, kaip “paslapčių viešintojas“, o tarptautinėse medijose žinomas, kaip “whistleblower” (pučiantis švilpuką).

Edwardas dirbo NSA ir stebėjo kokiais metodais renkama informacija, o galiausiai pasiryžo paviešinti savo įžvalgas. Tačiau, herojiškas poelgis buvo paskelbtas valstybinės paslapties išdavimu - šiuo metu gimtojoje šalyje (JAV) vaikinui pasirodyti būtų pražūtinga, nors pats Edwardas spaudos pranešimuose įvardina, kad norėtų ateityje grįžti.

Pabėgimas buvo planuojamas iš anksto. Snowdenas gerai pažinęs organizacijos praktikas, surinko svarbius duomenis išorinėje laikmenoje, persiuntė dokumentus saviems žurnalistams, o pats išvyko į Kiniją, Honkongą, kur slapstėsi, o vėliau pasiprašė  politinio prieglobsčio Maskvoje, Rusijoje.

Šią vasarą laikina Rusijos viza išimties tvarka Edwardui Snowdenui buvo pratęsta dar trims metams. Vaikinas aktyviai dalyvauja kompiuterių saugumo švietimo veikloje - informuoja interneto vartotojus, kaip apsisaugoti nuo šnipinėjimo tarptautiniu mastu. Tačiau, tai daro nuotoliniu būdu - video konferencijos metodu.

Istorija nėra iš paprastų - tai visiškai individualus ir unikalus atvejis, kuriuo susidomėjo ir kino filmų kūrėjai, o tiksliau režisierius Oliver Stone, kuris šiuo metu aktyviai dirba ties istorijos scenarijumi, kuri vėliau taps meniniu vaidybiniu filmu. Panašu, kad filmo galime sulaukti 2015 m. antroje pusėje arba 2016 m. pavasarį. Pagal žanrą kažkas panašaus į “Penktoji Valdžia”.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Kriminaliniai filmai · Technologiniai filmai · Trilerio filmai

Enigmos kodas nulaužtas “Imitacijos Žaidime”

parašė: Flip Flop · 2014-07-22 · Nėra komentarų

Dar vienas biografinis, profesinis filmas, tačiau šį kartą skirtas ne archeologams, o informatikams - kompiuterių specialistams, kurių naudojamas informacijos apdorojimo prietaisas - kompiuteris - buvo kurtas remiantis matematko Alan Turing brežiniais bei įžvalgomis.

Režisieriaus Morten Tyldum filme “Imitacijos Žaidimas” (angl. The Imitation Game) - talentingas vaikinas - matematikas, kriptografas, filosofas - Alan Turing. Antrojo Pasaulinio Karo metais inžinierius buvo pakviestas vadovauti Britų Slaptosios Žvalgybos operacijai ir kartu su koleogomis atkoduti prietaiso pavadinimu “Enigma” kodą. Pastarasis karo metu buvo aktyviai naudojamas Nacistinės Vokietijos vidinėse komunikacijoe - žinutėms siųsti, koduotoms žinutėms.

Filmas dramatine struktūra labai panašus į 2001 m. pasirodžiusio Ron Howard filmo “Nuostabus Protas” (angl. The Beutiful Mind) turinį. Turime genijų matematiką, kuris kalba pašaliniams nesuprantamais terminais ir sprendžia pasauliui nesuprantamas problemas. Balansas palaikomas kolegų ir nuostabios moters - šiuo atveju - aktorės Keira Knihtley. Tačiau, Alan Turing, pasirodo - rasdavo laiko ir aktyvioms pramogoms, kaip ilgų distancijų bėgimas.

Spalvingas personažo gyvenimas nusipelnė daugiau nei dokumentinio filmo, kuriuos srautu publikuoja BBC, todėl pasidžiaukime, kad 2014 m. Lapkričio 21 išvysime filmą apie vieną slapčiausių operacijų karo istorijoje - kompiuterio “Enigma” atkodavimą.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Profesiniai filmai

Angelina Jolie: Neplaužtas | Unbroken

parašė: Flip Flop · 2014-07-18 · Nėra komentarų

Mano nuostabai, o tikiuosi ir jūsų - Angelina Jolie - ne tik aktorė, bet ir režisierė. Šiais metais pristatomas naujausias jos filmas “Nepalaužtas” (angl. Unbroken). Scenarijus rašytas remiantis labai didelio populiarumo susilaukusios Lauros Hillenbrand knyga “Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption”.

Istorijos centre - ilgų distancijų bėgikas Luis Zamperinis, kuris prieš tapdamas Antrojo Pasaulinio Karo oro pajėgų pilotu dalyvavo 1936 m. vykusiose Berlyno Olimpinėse žaidynėse. 1943 m. gegužės mėn. karinės operacijos metu Luis lėktuvas nukrito į Ramūjį Vandenyną. Atsitiktinumo dėka pavykus išlikti gyviems Luis Zamperinis kartu su kitais dviems savo kolegomis ant plausto praleido 47 dienas vildamiesi, kad pasieks krantą. Tačiau, sausumoje jie tapo Japonijos karo belaisviais.

Luis Zamperinio, kuris mirė 2014 m. Liepos 2 d., vaidmenį biografinėje dramoje atlieka Jack O’Connel. Filmas kino teatruose pasirodys per 2014 m. Kalėdas.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai

Galapagai: Šėtonas Edeno Saloje

parašė: Flip Flop · 2014-07-11 · Nėra komentarų

Pirmiausia - svarbi informacija skaitytojams: šis įrašas neturi nieko bendro su Rugpjūčio 1-2 dienomis Zaraso saloje vykstančiu festivaliu “Galapagai“. Na, beveik. Tačiau, tai neturėtų būti priežastis nepasidomėti straipsnio turiniu, nes kalbėsime apie labai tamsią ir netgi komišką istoriją, kuri galbūt paaiškins festivalio atsiradimo istoriją arba padės išvengti nesusipratimų ten nuvykus.

Galapagai: Šėtonas Edene” (angl. The Galapagos Affair: Satan Came to Eden) - filmas, dokumentinė biografinė kriminainė drama apie 1930 m. įvykditą žmogžudystę Galapagų salose, kuriose 1930-1960 metais turistai iš Europos, Amerikos ir Ekvadoro palikę civilizacijos rūpesčius užnugaryje emigruodavo tikėdamiesi atrasti savo rojaus sodus - Edeno sodus. (more…)

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Dokumentiniai filmai · Kelionių filmai

Trevor White fimas “Džeimsių berniukas”

parašė: Flip Flop · 2014-07-11 · Nėra komentarų

Režisieriaus Trevor White filmo, kuris pastatytas remiantis tikrais įvykiais, centre - James Burns - gatvės vaikėzas - nusikaltėlis, kurio nelegaliems veiksmams pasiekus piką - vaikinas atsiduria ne pačioje maoniausioje kompanijoje - Denverio pataisos namuose - kalėjime.

Čia James ne tik kaunasi už išlikimą, bet ir aktyviai klausosi savo naujo draugo Conrado patarimų, kaip sudėlioti savo gyvenimą į vietas, kad išvengti panašių problemų ateityje. Nepaisant žiauriaus nusikaltimo, kurį Conradas įvykdė praeityje - begalinė meilė berniukui sukuria labai stiprius tarpusavio ryšius.

Filmas “Jamesy Boy” pripažintas aktoriaus Spencer Lofranco debiutu, nes tai pirmas fimas, kuriame jam tenka pagrindio personažo vaidmuo. Kino ekrane taip pat matysite: Tassia Farminga, James Woods ir kitus.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Kriminaliniai filmai

Gaudykite “Lapių medžiotoją” (2014)

parašė: Flip Flop · 2014-07-10 · Nėra komentarų

Pasirodžius pirmiesiems “Žmogus pakeitęs viską” (2011) ir Kapotė (2005) režisieriaus Bennett Millerio naujos kino dramos “Lapių gaudytojas” arba “Lapių medžiotojas” kadrams žiniasklaidoje apskreijo banga komentarų, kad tai realus kandidatas Oskaro statulėlei laimėti 2015 m. vasario 22 d. vyksiančiuose apdovanojimuose.

Kino juostoje dėmėsys skiriamas 1988 m. Seulo Olimpinėms žaidynėms aktyviai besiruošiantiems broliams, imtynininkams Mark Schultz (Channing Tatum) ir Dave Schultz (Mark Ruffalo) bei tragiškai pasibaigusius santykius su multi-milijonieriumi, sportininkų krikštatėviu bei rėmėju John Du Pont, kurio vaidmenį filme atlieka aktorius iš “The Office” Stever Carell.

Rodyk draugams

Temos: # Naujausi filmai # · Biografiniai filmai · Draminiai filmai · Sporto filmai

Biografinė drama: “Theory of Everything”

parašė: Flip Flop · 2014-07-09 · Nėra komentarų

Panašu, kad šiandien vėjas atnešė asmenybių lietų - dar viena biografinė drama, tačiau šį kartą ne apie žurnalistą, o apie mokslininką, kurio šeimoje terminas visata (angl. the universe) naudojamas dažniau, nei žodis vakarienė.

Stephenas Hawkingsas - mokslininkas, kosmologas, kuris Lietuvos skaitytojams gerai žinomas, kaip 2001 m. pasirodžisios knygos “Visata riešuto kevale” - autorius - žmogus, kurio istorija pasak režisieriaus James Marsh prašosi ekranizacijos.

2014 m. rudenį pasirodęs filmas “Theory of Everything” žiūrovą supažindins su mokslininko Stepheno Hawkingo (aktorius Eddie Redmayne) ir jo žmonos Jane Wilde (Felicity Jones) santykiais šeimoje nuo pažinties, vedybų iki paprastų kasdienių poros ritualų.

Rodyk draugams

Temos: Biografiniai filmai